Nowy, czy używany?

Kupując komputer przenośny warto na wstępie odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie. Czy nasz laptop musi być nowy, czy może warto wybrać dużo tańszy, ale używany? Oto "za i przeciw" jednej i drugiej opcji.

Poproszono mnie ostatnio o znalezienie używalnego, nowego laptopa w zakresie cenowym 1300-1500 złotych, po ludzku, w sklepie, na fakturę, z systemem i tak dalej. Ponieważ synonimem sklepu komputerowego jest dla mnie Komputronik, wszedłem tam sobie, zapuściłem wyszukiwarkę i wpisałem następujące parametry:

  • procesor: Pentium, Core i3 lub AMD Ax
  • pamięć 4 GB lub więcej
  • system Win8 Pro lub Win7
  • matryca 15”
  • cena do 1500 zł

W tych pieniądzach optymalnym urządzeniem okazał się być ASUS X501A-XX242H.

Cały artykuł na stronie blog.pclab.pl

Znamy plany, kiedy zobaczymy efekty?

Szybki internet – do 30 Mb/s – dostępny dla każdego Polaka. Taki plan chce w ciągu najbliższych kilku lat zrealizować Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Szef resortu, Michał Boni przekonuje, że jest to realne, szczególnie, że Polska może liczyć na unijne miliardy z perspektywy budżetowej 2014-2020.

Aby rządowe plany "wypaliły", konieczne są miliardowe inwestycje w upowszechnienie mobilnego internetu.  Pomóc w tym ma rozdysponowanie częstotliwości 1800 MHz i 800 MHz. Przetarg na 1800 MHz już został zorganizowany. Szczegóły plany resortu Michała Boniego został zamieszczony na stronie  https://mac.gov.pl/dzialania/konsultacje-programu-zintegrowanej-informatyzacji-panstwa/

Uwaga na fejsbukowe "lajki"

Jeśli na facebookowych profilach swoich znajomych zauważyłeś linki do filmów, których tytuły obiecują humorystyczną lub kontrowersyjną zawartość, powściągnij swoją ciekawość i nie klikaj w tego typu odnośniki. Niczego nie obejrzysz, a twój profil stanie się darmowym słupem ogłoszeniowym spamerów - ostrzegają eksperci z firmy antywirusowej ESET.

Analitycy zagrożeń z firmy ESET zidentyfikowali na Facebooku sporo podejrzanych wpisów, które podszywają się pod odnośniki do materiałów wideo. W rzeczywistości to linki do serwisów internetowych, które zamiast wyświetlać obiecywany film, zamieniają fejsbukowy profil swojej ofiary w słup ogłoszeniowy i publikują na nim informację o polubieniu danego materiału wideo.

Czytaj więcej...


Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki